آن شرلی، با موهای قرمز
زمان پخش:هر شب، ساعت 22
تعداد بازدید:7347
خلاصه برنامه
«آنه شرلی» دختر یتیمی است با موهای قرمز، که به طور اشتباهی به نزد «متیو» و «ماریلا کاتبرت» فرستاده شده است. ماریلا و متیو خواهر و برادر میانه سالی هستند که مزرعه‌ای به نام «گرین گیبلز» در جزیرۀ «پرینس ادوارد» دارند و قصد داشتند پسری را به سرپرستی بگیرند که کمک حال آنها باشد، اما پرورشگاه به اشتباه آنه را به نزد آنها می‌فرستد. داستان نشان می‌دهد که چطور آنه خود را در میان کاتبرت‌ها و همچنین در مدرسه و میان اهالی شهر مطرح می‌کند.
این مجموعه بر اساس یک رمان امریکایی با عنوان «آنه، دختری از گرین گیبلز» ساخته شد و نویسندۀ کانادایی آن «لوسی مُد مونت‌گومری» است. این داستان که نخستین بار در 1908 منتشر شد بیش از 50 میلیون نسخه انتشار یافت و نیز به بیست زبان مختلف دنیا ترجمه شد و از روی آن چندین فیلم، انیمیشن، سریال تلویزیونی و حتی تئاتر موزیکال ساخته شد.
آنه، دخترکی ۱۱ ساله است با صورتی کک‌ مکی و موهایی قرمز رنگ، باهوش است و قوۀ تخیل بی حد و مرزی دارد و با اینکه ظاهرش و بخصوص رنگ موهایش گاهی باعث آزار خودش می‌شود اما با امید به آینده‌ای روشن و تلاش و پشتکار ثابت کرده که زیبایی سیرت از زیبایی صورت مهم‌تر است. گاهی برخوردهایش کمی خشن می‌شود که ناشی از تربیت دوران یتیم خانه است اما سعی می‌کند با مهربانی‌ به استقبال زندگی جدید برود. هرچند برای ورود به این دنیای تازه باید سختی‌های بسیاری را پشت سر بگذارد، ولی آینده در نظرش آنقدر زیبا و امید بخش است که برای رسیدن به آن، با هر مشکلی کنار می‌آید و با هر شرایطی سازگار می‌شود.
ماریلا و متیو کاتبرت، خواهر و برادری مزرعه‌دار هستند که هیچ کدام ازدواج نکرده و بچه‌ای ندارند. ماریلا چهره‌ای عبوس دارد اما مثل برادرش قلبی رئوف دارد. آنها صاحبان مزرعۀ گرین گیبلز هستند و چون هردوی آنها پا به سن گذاشته‌اند تصمیم می‌گیرند سرپرستی پسر بچه نوجوانی را به عهده بگیرند تا در کارهای مزرعه به آنها کمک کند. اما کسی که مسئولیت داشته یتیم مورد نظر را از یتیم‌خانه بیاورد، به اشتباه دختر بچه‌ای را که در سه ماهگی والدینش را از دست داده، به گرین گیبلز می‌آورد. بنابراین، آن شرلی در آنجا ماندگار می‌شود و به جای کمک به متیو در کشاورزی، به ماریلا در خانه‌داری کمک می‌کند.
این انیمیشن به قدری در دوران پخش خود به محبوبیت دست یافته بود که طی یک تفاهمنامه میان ژاپن و کانادا تمبر این مجموعه جهت انجام مبادلات چاپ شد و مورد استفاده قرار گرفت.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: Isao Takahata ، Shigeo Koshi
نویسنده: Aiko Isomura ، Isao Takahata و ...
موسیقی: Akira Miyoshi ، Shigeto Mori
تکنیک: سل انیمیشن
تعداد قسمت: 48
مدت: 23 دقیقه‌ای
کشور سازنده: ژاپن
سال ساخت: 1979
تهیه شده در: نیپون انیمیشن Nippon Animation
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
:)فاطمه:)
1397/02/23
سلام خیلی خیلی ممنونم ازپخش این برنامه دوست داشتنی
دی ماهی
1397/02/15
ممنون بابت پخش آنشرلی. کارتون قشنگی که از دیدنش سیر نمیشیم. این کامنت از طرف من و دوستان و فامیلامه که هممون از پخش این کاراون خیلی خوشحال شدیم. لطفا جودی ابوت ،زنان کوچک،دردسرهای سوفی هم پخش کنید. بازم ممنوم
عادل کاظمی
1397/02/11
سلام آخه چند بار آنشرلی پخش میکنید حداقل جدیدشو دوبله کنید پخش کنید یا حداقل کارتونهایی که یبارم پخش نشده پخش کنید مثل بینوایانی که شبکه دو میزاشت ممنون
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد