انیمیشن آریو
زمان پخش:شنبه تا چهارشنبه، ساعت 19:00
تعداد بازدید:142
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
آریو، پهلوان کوچک از کارهای خوب و کمیابی است که درباره فرهنگ و تمدن ایرانی انجام گرفته است.
این پویانمایی کیفیت خوب و مطلوبی دارد و داستان آن هم جذاب و گیراست. تکنیک این مجموعه تلفیقی از پویانمایی دوبعدی و سه‌بعدی کامپیوتری است .
آریو متوجه می‌شود استاد دیگ‌سازش با دیوها ارتباط دارد. پس از آنکه شهر گوهران به دست دیوها فتح می‌شود، آریو سعی می‌کند به کمک دوستانش مردم شهر را از دست آنها نجات دهد.
در زمان‌های قدیم شهری بود افسانه‌ای به نام گوهران. دلیل این نام‌گذاری این بود که شیرزاد، پهلوان نامدار، پس از شکست دادن دیو سفید، سنگی اسرار‌آمیز به نام «گوهران» را از دیوها پس‌می‌گیرد و با خود به شهر می‌آورد. این سنگ برای آدمیان نیرو، سعادت و خوشبختی به ارمغان می‌آورد و از آن پس، سنگ جادوئی در تالار مخصوصی در قصر حاکم محافظت می‌شود که کلید آن همیشه بر گردن حاکم شهر آویخته است.
عاقبت سنگ گوهران به دست دیوها افتاده و آنها شهر را تصرف می‌کنند. آریو به همراه دوستان خود برای بدست آوردن دوبارۀ سنگ گوهران به سمت سرزمین دیوها حرکت می‌کنند و در نهایت با بدست آوردن این سنگ به شهر بازگشته و با دیوها رو در رو می‌گردند اما…
کارگردان: مجید شاکری
نویسنده: محمد برومند، محمد نجاتی، آرمان آرین، نغمه ثمینی، علی ثمینی
انیماتور: افروز خجسته‌بند، محمد خیراندیش، حسین سرآبادی، مریم ثقفی، فرید نصرتخواه، آرش احسان، سارا سلمانی، ناصر نجفیان، حامد جعفری‌کیا، مژگان حکم‌آبادی، حسین چراغی
موسیقی: هومن نامداری
تکنیک: تلفیقی
کشور سازنده: ایران
سال ساخت: ١۳۹۰
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد