بهترین تابستان من
زمان پخش:شنبه تا پنج‌شنبه، ساعت 20:30
تعداد بازدید:951
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
سعید کرامتی نوجوان 16 سالۀ اهل یزد است. او شوق زیادی برای رفتن به جبهه و جنگیدن دارد و تلاش می‌کند با وساطت مادر و خواهرش نظر پدر را جلب کرده و رضایت او را بگیرد، اما پدرش تنها به‌شرط اینکه او در همۀ درس‌هایش نمرۀ قبولی کسب کند، اجازه می‌دهد که به جبهه برود. سعید برای قبولی کوشش زیادی کرده اما باوجود تلاش شبانه‌روزی‌اش در امتحانات موفق به کسب نتیجۀ دلخواه نشده و از آنجایی که نمی‌تواند با پدرش در مورد عدم موفقیتش در امتحانات حرف بزند، شبانه به سراغ پدرش می‌رود تا اثرانگشت او را بردارد، اما گیر می‌افتد! پدر سعید که مرد رئوف و منطقی است با او صحبت کرده و به او می‌گوید که برایش کافی بوده که او به خاطر جبهه و شوق رفتن به قرارگاه درس‌خوانده و تمام تلاشش را کرده است و بعد به او اجازه می‌دهد تا برای اعزام با بچه‌های بسیج راهی جبهه شود به این ترتیب سعید به بهترین تابستانی رفته که تا به حال داشته است.
سریال تلویزیونی «بهترین تابستان من» یک سریال طنز با موضوع دفاع مقدس است. این سریال در سال 1375 از اولین‌هایی بود که به جنگ و ژانر دفاع مقدس نگاهی طنزگونه داشت. شروع حرکت ساخت کمدی در این ژانر با آثاری بود که «بنیاد سینمایی فارابی» و همچنین «سیما فیلم» تولید کردند و بارزترین آن «لیلی با من است» به کارگردانی «کمال تبریزی» بود.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: علی بهادر
نویسنده داستان: علیرضا اسحاقی
بازیگران: علیرضا اسحاقی، سیدجواد هاشمی، حسین خانی‌بیک، فاطمه طاهری، شاپور بخشایی، علی صادقی، مهدی صباغی، اسرافیل علمداری، علی جلیلی‌باله، محمد الهی، داریوش یاری، سیروس اعوانی، محسن پناهی، حسن روستایی، امیر محاسبتی، پروین پویا و محسن خرمدره
تصویربردار: مسعود کرانی
تدوین: غلامرضا خصوعی
موسیقی: فریبرز لاچینی
تعداد قسمت: 8
مدت: 45 دقیقه‌ای
تکنیک: رئال
گروه سنی: نوجوان
سال ساخت: 1375
تهیه‌کننده: حمیدرضا عاملی‌ساوجی
نام گروه برنامه‌ساز: گروه جنگ
تهیه شده در: شبکۀ یک سیما
کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
ملیکا عظیمی
1396/06/18
خیلی خوبه. سریال های طفلان مسلم و معمای شاه رو هم لطفا پخش کنید.
مهرنوش امینی
1396/06/12
خیلی سریال قشنگیه. لطفا سریال کیف انگلیسی رو هم پخش کنید.
امید تی وی
دوشنبه 13 شهریور 1396
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد