رسانش
زمان پخش:هر روز ساعت 21:30، بازپخش ساعت 14
تعداد بازدید:4429
قسمت های برنامه
1396/07/25
1396/07/24
در روزگاری زندگی می‌کنیم که شمار اتفاقات و اختراعات و اکتشافات بسیار زیاد است، اما کار رسانه‌ها در این عصر به وجود آوردن چیزهایی هست که اصلاً وجود خارجی ندارند نمونۀ بارز آن زامبی‌هایند...
توجه: توصیه می‌کنیم این قسمت و بچه‌های زیر 12 سال نبینند.
1396/07/23
در این قسمت می‌فهمیم که آفریقا آن چیزی نیست که رسانه‌ها از آن ساخته‌اند و برای این کار از دکتر «سیدبشیر حسینی» کمک می‌گیریم.
1396/07/22
در این قسمت با دو نوجوان فیلم‌ساز «رضا ذوالانواری» و «محمدحسین بنایی» همراه می‌شویم که مستندی به نام «نارسانه» ساخته‌اند؛ این مستند دربارۀ مفاهیم بازنمایی و کلیشه‌سازی است.
1396/07/19
خلاصه برنامه
در عصر حاضر سرعت رشد رسانه‌ها بسیار زیاد شده، اما در گذشته‌ای نه‌چندان دور، شاید حدود 60 سال گذشته فاصلۀ بین این اختراعات که به انسان در مسائل زندگی‌اش کمک می‌کرد بسیار بود، به‌طور مثال زمان زیادی گذشت تا تلگراف به تلفن تبدیل شد و بعد گوشی‌های همراه و حالا گوشی‌های هوشمند، همین روند هم در مورد سینما، رادیو، تلویزیون، ویدئو، کاست و... رخ داد، در شرایط حال حاضر سرعت پیشرفت این رسانه‌ها نسبت به هم کم شده به‌طوری که در هر لحظه رسانه‌ای جدید با قابلیت‌های بیشتر و پیشرفته‌تر توسط بشر اختراع می‌شود به همین خاطر باید برای هماهنگی با این پیشرفت و به دست آوردن دانش استفاده از آن‌ها در این زمینه تأملی بیشتر کنیم و رفتار مناسب برخورد با آن را بیاموزیم.
برنامۀ رسانش بازگشتی به چگونگی ساختار پدید آمدن رسانه‌ها دارد و تاریخچۀ آن‌ها را بررسی کرده و در کنار کارشناسان برنامه مسائل روز از قبیل بازی‌های رایانه‌ای، تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی، موسیقی، بازنمایی خبر، سرگرمی، تبلیغات تلویزیونی، مخاطب شناسی، ستاره‌ها و... را در هر قسمت به بحث با کارشناسان و نوجوانان می‌گذارد.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: محمد دیماسی
نویسنده داستان: مجید قبادی
مجری: محمدصادق باطنی
تدوین: علی قاسم‌زاده، محمد دیماسی
مدت:30 دقیقه
تهیه‌کننده: محمدصادق باطنی
تعداد قسمت: 35
تهیه شده در: تولید شبکه امید
کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
عوامل برنامه
تهیه کننده: محمد صادق باطنی
کارگردان: محمد دیماسی
بازیگر: مجید قبادی
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
melis
1396/06/22
ممنون بابت پخش برنامه ی رسانش هم سرگرم کنندس و هم جذابه
دانیال حسین پور
1396/06/04
ممنون از برنامه ی خوبتون . لطفا بخش گیمینگتون را تقویت کنید و اگر میتونید گیم پلی های چند دقیقه ای کوتاه از بازی بزارید ممنون.
سید اولاد پ
1396/05/29
سلام. رسانش (گیم) خیلی جالبه. در این مورد بیشتر بسازید. و در خصوص بازی های ترسناک هم مستند بگذارید.
حمید رضا
1396/05/18
سلام لطفا قسمت های کامل برنامه رو اینجا بگذارید که بتونیم دانلود و استفاده کنیم ممنون
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد