سرزمین نخبگان
زمان پخش:هر شب، ساعت 22:30
تعداد بازدید:1101
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
در دنیای بزرگ ما افراد زیادی بوده و هستند که با دانش خود توانسته‌اند دنیا را زیباتر بسازند و آرامش را به خانه‌های مردم ببرند. این افراد، نخبگانِ خاموشی هستند که علم را با اشتیاق و گام به گام آموخته‌اند.
کشور ایران پر از انسان‌هایی است که عاشق خاک وطن‌شان هستند؛ آنها تلاش شبانه‌روزی خود را نثار سرزمین مادری‌شان می‌کنند. جالب این جا است که زندگی این افراد معمولاً کمتر روی آرامش را به خود دیده و روند رسیدن به موفقیت‌شان پُر از زمین خوردن‌ها و دوباره ایستادن‌ها بوده. زمان‌هایی که آنها به هدفشان نمی‌رسیدند گاه بیشتر از موفقیت‌هایی بوده که در ذهن‌ها ماندگار شده اما با این حال خستگی را فراموش کرده و به تلاش بی‌وقفه ادامه داده‌اند تا سرمایه‌دار چیزهای بزرگی باشند. روحیه و تلاش مستمر آنها برای آبادانی کشورشان قابل تحسین است. چرا که همواره موانع وجود دارد اما گاهی این مشکلات از حیطۀ عملکرد آنها بیرون بوده مثل تحریم‌هایی که دشمنان بر علیه کشورمان اتخاذ کرده‌اند اما با این وجود آنها دست از تلاش برنداشته و به کوشش ادامه دادند. در این مستند پای صحبت با افرادی می‌نشینیم که در ایران و یا خارج از آن برای کشور تلاش می‌کنند تا شاهد آبادانی‌اش باشند و سربلندی و احتزاز پرچم کشور را بر قله‌های بزرگ علم و عرصه‌های دیگر ببینند.
شناخت دانشمندان معاصر سرزمینمان به ما کمک می‌کند تا بسیاری از اتفاقات مهم کشورمان را دریابیم و بفهمیم که به دست چه کسانی رقم می‌خورد و این افراد برای رسیدن به این دستاورد چه تلاش‌هایی کرده‌اند. مجموعه مستند «سرزمین نخبگان» در هر قسمت یکی از بهترین‌های ایران را انتخاب کرده با او هم‌کلام شده و داستان زندگی‌اش را از زبان خودش روایت می‌کند.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: مهدی شامحمدی، صادق سوری
تهیه کننده: مهدی شامحمدی
کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد