سریال امیلی در نیومون
زمان پخش:به زودی
تعداد بازدید:92
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
«امیلی استار»، دختر کوچک و سرزنده‌ای است. او به همراه پدرش زندگی خوبی را داشته و آرزو دارد روزی یک نویسندۀ بزرگ و پرآوازه شود اما با مرگ پدر دوران خوش پیش رویش به پایان می‌رسد و او ناچار به تصمیم بزرگان خانواده به «نیومون» روستای کوچکی در جزیرۀ «پرنس ادوارد» می‌رود تا در کنار خاله‌هایش «الیزابت موری» و «لورا موری» زندگی کند، خاله الیزابت زنی سخت و خشن بوده که به‌شدت با علایق امیلی که کتاب، کتاب خواندن و نویسندگی است مخالف بوده به همین خاطر به او اجازه نمی‌دهد تا آن‌طور که می‌خواهد هدفش را به سمت جلو ببرد، اما خاله لورا زنی مهربان با قلبی پاک و روحی آرام است که بسیار به امیلی کمک می‌کند. آن‌ها به همراه پسرعمو «جیمی» زندگی می‌کنند، جیمی کارهای مردانۀ خانه را انجام می‌دهد. او مردی مهربان بوده و روحیۀ شاعرانه داشته و کمی ازنظر عقلانی در سطح پایینی قرار دارد.
زندگی در نیومون قوانین جدید و نانوشتۀ خاله الیزابت برای امیلی غیرقابل درک و سخت است اما خیلی زود او با دوستانی مانند خودش آشنا می‌شود، «آلیس برنلی»، «تدی کنت» و «پری میلر» حلقۀ دوستان امیلی هستند که با او در هر ماجرایی حضور دارند.
سریال تلویزیونی «امیلی در نیومون» Emily of New Moon اقتباسی از کتابی با همین نام نوشتۀ «لوسی مود مونتگمری» Lucy Maud Montgomery نویسندۀ داستان‌های «آن شرلی» و «قصه‌های جزیره» است. مونتگمری در سال 1923 اولین سری از داستان‌هایش را با موضوع زندگی دختربچۀ یتیم کانادایی نوشت و منتشر کرد. گفته می‌شود مونتگمری داستان امیلی را بر اساس شخصیت واقعی و زندگی خودش نگاشته است به همین دلیل است که این داستان بیشتر از آنکه دارای تخیلات شیرین باشد، واقعیت‌های دردناک زندگی را به تصویر می‌کشد. این سریال در طول نمایش خود توانسته 4 جایزه در جشنواره‌های Gemini Awards 1999, Gemini Awards 1998, Writers Guild of Canada 1999 کسب کند و نامزد دریافت 17 جایزۀ دیگر در جشنواره‌های Canadian Society of Cinematographers Awards, Directors Guild of Canada, Gemini Awards بشود.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: Giles Walker,…
بازیگران: Martha MacIsaac, Sheila McCarthy, Jessica Pellerin
تدوین: Jean Beaudoin,…
نویسنده: Nobu Adilman, Marlene Matthews
موسیقی: Christopher Dedrick
فیلم‌بردار: Robert Mattigetz, Steve Danyluk
تکنیک: رئال
تعداد قسمت:46
دقیقه: 60 دقیقه
کشور سازنده: کانادا
سال ساخت: 1998
شرکت سازنده: CBC Television
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد