فیلم سینمایی آرزوهای بزرگ
زمان پخش:شنبه 15 مهر ساعت 18:30، بازپخش یکشنبه ساعت 12
تعداد بازدید:779
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
پیپ پسربچۀ فقیر و ساده‌دلی است که در خانۀ خواهر بزرگ‌ترش زندگی می‌کند و از «جو گارجری» همسر او آهنگری می‌آموزد، دنیای پیپ بسیار کوچک و تصوراتش از زندگی محدود است، به همین خاطر وقتی‌که محکوم فراری را در زمین‌های اطراف خانه می‌بیند از او می‌ترسد و تصور می‌کند حرف‌های او درست است و باید برای اینکه به دردسر نیفتند هر کاری که او می‌گوید را انجام دهد، با این حال پیپ علاوه بر اینکه به او کمک میکن تا از شر غل و زنجیرش رها شود برای او غذا هم می‌آورد. این اتفاق با دستگیر شدن دوبارۀ محکوم‌به پایان می‌رسد اما پیپ هرگز آن ماجرا را فراموش نمی‌کند.
دست سرنوشت برای پیپ نوجوان چرخش فراوانی دارد او بعد از مدتی به خواست خواهرش به خانۀ زن پیری به نام خانم «هاویشام» می‌رود تا همبازی فرزندخواندۀ او «استلا» باشد. خانم هاویشام زن روان‌پریشی است که مدام با فکرهای بیهوده خود و اطرافیانش را آزار می‌دهد. حضور پیپ در خانۀ او باعث محبت و گرمایی می‌شود که خانم هاویشام از این بابت احساس خطر می‌کند و...
فیلم تلویزیونی آرزوهای بزرگ Great Expectations در واقع یک مینی سریال 3 قسمتی است که اقتباسی از داستانی با همین نام نوشتۀ چارلز دیکنز Charles Dickens است. این سریال برندۀ 14 جایزه و نامزد دریافت 17 جایزه در جشنواره از جشنواره‌های امی، بفتا،Seoul International Drama Awards, Royal Television Society, UK, Online Film & Television Association, American Society of Cinematographers, USA شده است.

دربارۀ «چارلز دیکنز»:

«چارلز دیکنز» Charles John Huffam Dickens نویسندۀ مشهور انگلیسی در قرن 19 است. او در ۷ فوریه ۱۸۱۲ متولد شده و در ۹ ژوئن 1870 از دنیا رفت. چارلز یک فعال اجتماعی در روزگار خود بود و اکثر آثارش انتقادی علیه وضعیت بد اجتماعی و معیشتی انگلستان آن روزها بوده است. آثار دیکنز الهام‌بخش نویسندگان بزرگی مثل جمیز جویس و شخصیت‌های برجستۀ رمان‌هایش که اغلب کودکان و نوجوانانند مورد ستایش همگان است. از برجسته‌ترین آثار او که بارها و بارها مورد اقتباس برای تئاتر، فیلم و سریال بوده می‌توان به «دیوید کاپرفیلد»، «آرزوهای بزرگ»، «الیور توییست» و «داستان دو شهر» اشاره کرد. اکثر داستان‌های مشهور او در ستون پاورقی در ماه‌نامه‌ها و روزنامه‌ها به صورت سریالی منتشر شده و سپس به عنوان کتابی جامع جمع آورده شده است. زندگی شخصی چارلز دیکنز مانند داستان‌هایش بسیار پرفرازونشیب بود. او در 12 سالگی به خاطر زندانی شدن پدر مجبور شد مسئولیت تأمین معاش خانواده را بر عهده گیرد و با کار سخت در یک کارگاه واکس زندگی‌اش از همان کودکی بوی بزرگسالی به خود گرفت. دیکنز مانند بسیاری از هم‌عصرهایش از راه روزنامه‌نگاری و خبرنگاری حرفۀ خود را پی گرفت و درنهایت توانست یکی از بهترین نویسندگان قرن 19 شود.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: Brian Kirk
فیلم‌نامه: Sarah Phelps
بازیگران: Douglas Booth, Oscar Kennedy, Ray Winstone, Gillian Anderson, David Suchet
تدوین: Guy Bensley
فیلم‌بردار: Florian Hoffmeister
موسیقی: Natalie Holt
تهیه‌کننده: Rebecca Eaton
تکنیک: رئال
تعداد قسمت: 2
مدت: یک ساعت و 6 دقیقه
کشور سازنده: بریتانیا
سال ساخت: 2011
شرکت سازنده:BBC One
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد