قصه‌های مجید
زمان پخش:جمعه 28 اردیبهشت، ساعت 18
تعداد بازدید:1560
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
مجید، پسر نوجوان خوش‌فکری است که آرزو دارد روزی نویسنده شود، او به همراه بی‌بی، مادربزرگ پیرش در شهر اصفهان زندگی می‌کند.
ماجراهایی که برای مجید در مدرسه و معاشرت‌های او با دوستان و آشنایانش اتفاق می‌افتد قصه‌های مجید را شکل می‌دهد.
مجموعۀ «قصه‌های مجید» بر اساس داستانی با همین نام نوشتۀ نویسندۀ پرآوازۀ ادبیات کودک و نوجوان «هوشنگ مرادی‌کرمانی» است. مجموعۀ تلویزیونی قصه‌های مجید به‌طور کامل 9 قسمت داشته که علاوه بر این دو فیلم بانام‌های «شرم» و «صبح روز بعد» به‌صورت جداگانه ساخته‌شده است. هر یک از قسمت‌های این مجموعه با الهام از یک‌فصل کتاب ساخته‌شده است. بخش‌های این کتاب شامل «صبح روز بعد»، «بهانه»، «سفرنامه شیراز»، «قصه‌های ژاکت»، «خواب‌نما» و «لباس عید» است.
داستان صبح روز بعد: دربارۀ سخت‌گیری معلم ریاضی مجید و پافشاری‌های او برای یادگرفتن هر چه‌بهتر جدول‌ضرب است. معلم برای اینکه به مقصودش برسد از هیچ کاری اِبایی نداشته و حتی متوسل به تنبیه و تحقیر مجید هم می‌شود...

داستان قسمت بهانه بر اساس قصه کراوات، سفرنامه شیراز بر اساس قصه‌های سفرنامه اصفهان و داستان بخش لباس عید هم بر اساس قصه خیاط ساخته‌شده است.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: کیومرث پوراحمد
نویسنده داستان: هوشنگ مرادی‌کرمانی
بازیگران: پروین دخت‌یزدانیان، مهدی باقربیگی، محمدعلی میاندار، جهانبخش سلطانی، جمشید صدری، مرتضی حسینی، علیمراد کیوانداریان
موسیقی: ناصر چشم‌آذر
تعداد قسمت: 9
مدت: یک ساعت و 30 دقیقه‌ای
سال ساخت: 1371
تصویربردار: عظیم جوانروح
تدوین: مهرداد پوراحمد
تکنیک: رئال
تهیه‌کننده: کیومرث پوراحمد
تهیه‌شده در: شبکۀ یک صداو سیما
کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
دی ماهی
1397/02/16
سلام.ممنون از شبکه خوبتون با این برنامه های بسیار زیبا و جذابی که پخش میکنید.قصه های مجید واقعا عالیه.لطفا روزگار قریب هم پخش کنید.مجدد ممنونم.
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد