قصه‌های مجید
زمان پخش:یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه، ساعت 18
تعداد بازدید:80
قسمت های برنامه
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد
خلاصه برنامه
داستان این مجموعه دربارۀ پسر نوجوانی به نام مجید بوده که با مادربزرگش در شهر اصفهان زندگی می‌کند. ماجراهایی که در مدرسه و معاشرت‌های او با دوستان و آشنایانش برایش رخ می‌دهد داستان را شکل می‌دهد.
مجموعۀ «قصه‌های مجید» بر اساس داستانی با همین نام نوشتۀ نویسندۀ پرآوازۀ ادبیات کودک و نوجوان «هوشنگ مرادی‌کرمانی» است. مجموعۀ تلویزیونی قصه‌های مجید به‌طور کامل 9 قسمت داشته که علاوه بر این دو فیلم بانام‌های «شرم» و «صبح روز بعد» به‌صورت جداگانه ساخته‌شده است. هر یک از قسمت‌های این مجموعه با الهام از یک‌فصل کتاب ساخته‌شده که از این تعداد بخش‌های «صبح روز بعد»، «بهانه»، «سفرنامه شیراز» و «لباس عید» قسمت‌هایی است که پخش خواهند شد.
داستان صبح روز بعد: دربارۀ سخت‌گیری معلم ریاضی مجید و پافشاری‌های او برای یادگرفتن هر چه‌بهتر جدول‌ضرب است. معلم برای اینکه به مقصودش برسد از هیچ کاری اِبایی نداشته و حتی متوسل به تنبیه و تحقیر مجید هم می‌شود...
داستان قسمت بهانه بر اساس قصه کراوات، سفرنامه شیراز بر اساس قصه‌های سفرنامه اصفهان و سفر و داستان بخش لباس عید هم بر اساس قصه خیاط ساخته‌شده است.

اطلاعات تکمیلی

کارگردان: کیومرث پوراحمد
نویسنده داستان: هوشنگ مرادی‌کرمانی
بازیگران: پروین دخت‌یزدانیان، مهدی باقربیگی، محمدعلی میاندار، جهانبخش سلطانی، جمشید صدری، مرتضی حسینی، علیمراد کیوانداریان
موسیقی: ناصر چشم‌آذر
تعداد قسمت: 5
مدت: یک ساعت و 30 دقیقه‌ای
سال ساخت: 1371
تصویربردار: عظیم جوانروح
تدوین: مهرداد پوراحمد
تکنیک: رئال
تهیه‌کننده: کیومرث پوراحمد
تهیه‌شده در: شبکۀ یک صداو سیما
کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
نظرات
کد بالا را وارد کنید:
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد