تعداد بازدید : 490 - تاریخ خبر : 1396/06/15 - 02:38
«هویج بستنی»، معرفی کتاب

دورهمی‌های کتاب‌خوانی

حتماً دیده‌اید که در کشورهای بزرگ مراسم‌هایی گرفته می‌شود که در آن نویسنده‌ها کتاب‌هایشان را برای مخاطبانشان می‌خوانند، حالا تصور کنید ما این کار را انجام دهیم! چطوری؟ خوب شاید نتوانیم نویسندۀ مورد علاقۀ مان را پیدا کنیم و از او بخواهیم به جمع ما ملحق شود و برایمان کتاب بخواند، اما می‌توانیم در جمع دوستانۀ خودمان دورهمی کتاب‌خوانی داشته باشیم.

یک پیشنهاد: می‌توانید دور هم جمع شوید و برای هم کتاب بخوانید و عکس یا فیلم این دورهمی را برای ما ارسال کنید، راستی لازم نیست دنبال کتاب هم بگردید، در این صفحه از این به بعد قرار است کلی کتاب خوب و مفید به شما معرفی کنیم. پس همه‌چیز حاضر هست، منتظرتونیم.

بفرمایید، هویج بستنی!

واقعاً هیچ‌چیز مثل هویج بستنی خوشمزه نیست، مخصوصاً اگر در گرمای تابستان و در یک دورهمی دوستانه با یک نوشیدنی سرد همراه باشد. حالا تصور کنید در کنار اینکه دارید هویج بستنی که با هویج تازه درست شده را می‌خورید کتابی هم بخوانید به نام هویج بستنی.

کتاب «هویج بستنی» نوشتۀ آقای «فرهاد حسن‌زاده» است.

این کتاب شامل ده داستان کوتاه طنزآمیز با مضمون اجتماعی است که توسط انتشارات «افق» در سال ۱۳۹۴ به چاپ رسید و در سال ۱۳۹۵ جایزۀ تقدیری پنجمین جشنواره انتخاب کتاب سال را، دریافت کرده. حسن‌زاده در توصیف کتاب خود می‌گوید: «خیلی‌ها معتقدند هویج برای چشم مفید است. شاید هویج‌های پنهان در صفحه‌های این کتاب هم بینایی شما را تقویت کند تا دوروبرتان را بهتر ببینید و از کنار چاله‌چوله‌های روزگار بی‌تفاوت نگذرید.»

گزیده‌ای از کتاب:

«جلوی در بیمارستان شلوغ بود؛ یعنی جای پارک پیدا نمی‌شد. به مامان گفتم: برو جلوتر شاید گیرت بیاد. رفت جلوتر شاید گیرش بیاید، اما نیامد. چون بشر به امید زنده است، باز هم رفتیم جلوتر. یک‌مرتبه از دیدن یک جای خالی خوشحال شدیم و دوتایی جیغ کشیدیم. انگار گنج فرعون را پیدا کرده بودیم. البته جایش فسقلی بود، ولی می‌شد پارک کرد. به‌شرطی که من دست‌فرمان می‌دادم. روسری‌ام را سفت گره زدم و پیاده شدم و با تمام وجودم فرمان دادم: بیا بیا بیا… خوبه. برو برو برو… حالا بیا بیا بیا…»

آشنایی با نویسنده:

فرهاد حسن‌زاده اهل «آبادان» است و در تمامی حوزه‌های ادبی از داستان کودکان، نوجوانان تا رمان برای بزرگ‌سالان دست به نگارش زده‌ است. نوشتن را از دوران نوجوانی با نگارش نمایشنامه و داستان آغاز کرد؛ اما در سال ۱۳۷۰ اولین کتابش به نام ماجرای «روباه و زنبور» در شیراز چاپ شد؛ از آن پس به شکل حرفه‌ای قدم به دنیای نویسندگی در حوزة ادبیات کودکان و نوجوانان گذاشت.

از او بیش از هشتاد جلد کتاب به چاپ رسیده است. آثاری مانند «زیبا صدایم کن»، «خنده به‌شرط قلقلک»، «من و غولک» و «قالیچه پرنده» و.... برخی از آثارش نیز به زبان‌های دیگر ترجمه و منتشر شده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد