تعداد بازدید : 310 - تاریخ خبر : 1396/09/04 - 12:26
«آناهید، ملکۀ سایه‌ها»، دورهمی کتابخوانی

از تجربۀ کتاب خواندن‌هایتان برای ما بنویسید.

اگر هنوز دست‌به‌کار نشده‌اید و کتابی را شروع نکرده‌اید دیر نشده، می‌توانید از همین امروز و با همین داستان جذاب شروع کنید، دلمان می‌خواهد شما هم پیشنهاد‌های خودتان را برای ما بنویسید و از کتاب‌هایی که خوانده‌اید بگویید. ما هم مطالب شما را در همین صفحه بانام خودتان به اشتراک می‌گذاریم.

اگر به تاریخ، دوران باستان و همین‌طور رمز و رازهای زندگی در آن زمان علاقه دارید، حتماً کتاب «آناهید، ملکۀ سایه‌ها» که کتابی جذاب است را بخوانید، کتاب پر از داستان‌های تاریخی است که حال و هوای فانتزی به خودش می‌گیرد و با رفتن در عمق وجود یک دختر جذابیت خودش را بالا می‌برد.

کتاب «آناهید، ملکۀ سایه‌ها» نوشتۀ «جمال‌الدین اکرمی» است که در سال ۱۳۹۴ توسط انتشارات محراب قلم به چاپ رسیده است.

گزیده‌ای از کتاب:

«شاپور، فرزند اردشیر ساسانی درگیر عشق آناهید، دختر مهرک، دشمن سرسخت اردشیر است. ازدواج پنهانی شاپور و آناهید، اردشیر را سخت به خشم می‌آورد. از سوی دیگر آشنایی شاپور با مالکه، دختر شاهر هاترا، سبب ایجاد نقطه‌های تاریکی در ارتباط او و آناهید می‌شود. آناهید به سایه‌ها پناه می‌برد و دردهایش را پنهان می‌کند.

موبد کرتیر، موبد موبدان پارس به سبب علاقۀ شاپور و آناهید به مانی پیامبر، دست به توطئه می‌زند و روزگار آناهید تیره‌تر می‌شود. سرانجام آناهید که به‌تنهایی و گوشه‌نشینی روی آورده، شاپور را ترک می‌کند. شاپور با نگاهی به گذشته، موبد کرتیر را از راه‌کنار می‌زند و ...»

آشنایی با نویسنده:

جمال‌الدین اکرمی، نویسنده، تصویرگر و شاعر ادبیات کودک و نوجوان است.

اولین کارهای تألیفی وی سال‌ ۱۳۶۷ به چاپ رسید. طبع روان او باعث شد تا نخستین کارهایش به مجموعه اشعارش اختصاص پیدا کند؛ «اسب سفید چوبی» و «آهای، آهای بهاره» عنوان اولین مجموعه‌ شعرهای این شاعر و نویسنده است؛ شعرهایی که عمدتاً ویژه کودکان پیش‌دبستانی سروده شده‌اند. اولین داستان‌هایش را بافاصله‌ای کوتاه به چاپ رساند. «گل دوستی»، «فاخته تنها‌» و مجموعه «کمی باهم بخندیم» در زمره این آثار قرار دارند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد