تعداد بازدید : 222 - تاریخ خبر : 1397/02/05 - 02:40
چهارشنبه 5 اردیبهشت در چشم امید

«مشکلات تربیتی نسل نوجوان در چشم امید»

روشن است که نقاط قوت بسیاری برای کمال و رشد شخصیت در دوره نوجوانی و جوانی وجود دارد. احساس استقلال در نوجوان و جوان و این که احساس می کند باید خود را از محیط خانه آزاد کند و جذب جامعه ای بزرگ‌تر شود، شکوفایی عقلانی و منطقی، بلندپروازی و همت بلند، آرمان خواهی و ارزش گرایی و شور و احساسات و نشاط اجتماعی از عمده ترین ویژگی های جوان است. علاوه بر آن، تحولات جنسی، که از زمان بلوغ شروع می شود، اوج آن در همین سنین است. این ویژگی ها، ذاتا اهرم ها و ابزارهایی برای رشد و کمال انسانی و به شکوفایی رسیدن شخصیت است، مسائل دیگری هم در این دوره وجود دارد; از جمله روحیه خودنمایی، هیجانات، اضطرابات روحی و فوران قوای شهوانی - که اگر مهار نشود و در پرتو هدایت عقلانی و منطقی و عاطفی قرار نگیردتبدیل به مشکلات می‌گردد.
به گزارش روابط عمومی شبکه امید، برنامه چشم امید امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون کارشناس مباحث تربیتی در حوزه کودک و نوجوان به بررسی مشکلات و آسیب شناسی تربیتی نسل نوجوان پرداخته و به سوالات مختلف مخاطبان در این زمینه پاسخ خواهد داد.
برنامه زنده و ترکیبی «چشم امید» به تهیه کنندگی ایوب جمشیدی و با اجرای قدسیه صالحی با هدف آگاهی والدین از موضوعات مرتبط با نوجوانان و چگونگی برخورد با آنان شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14 از شبکه امید پخش می‌شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد