تعداد بازدید : 188 - تاریخ خبر : 1397/04/13 - 03:05
برنامه فوق العاده

سالروز درگذشت "مادام کوری" در «فوق العاده»

سالروز درگذشت "مادام کوری" در «فوق العاده»

ماری کوری درسال1867 در ورشو پایتخت لهستان در خانواده‌ای علم دوست متولد شد. پدر او پرفسور علوم بود. ماری کوری از همان کودکی رویای دانشمند شدن را در سر داشت. او از کودکی بسیار باهوش بود و از چهار سالگی می‌توانست بخواند.

ماری کوری کاشف رادیوم اولین زنی است که جایزه نوبل را برده است او یکبار نوبل فیزیک و یکبار نوبل شیمی را از آن خود کرده است. او برنده دو جایزه نوبل است. پرتوهای رادیوم می‌توانند بافت‌های زنده اندام‌ها را از بین ببرند و این مهم‌ترین دستاورد کشف ماری کوری است. این کشف جهان علوم پزشکی را با گام های سریع به جلو راند. پزشکان و پژوهشگران علوم پزشکی بزودی دریافتند که به کمک این پرتو می‌توانند غده‌ها و بافت‌های بدخیم را که در سرطان و همچنین بیماری‌های پوستی و غدد ترشحی بروز می‌کنند، از بین ببرند.

امروزه بسیاری از بیماران سرطانی به وسیله پرتو رادیوم معالجه می‌شوند و از مرگ نجات می‌یابند بدون شک این بیماران عمر دوباره خود را مرهون تلاش‌های مداوم ماری کوری هستند.

مادام کوری در 4 ژوئیه 1934 در اثر سرطان خون که ناشی از چهل سال کار با مواد رادیواکتیو بود درگذشت.

به گزارش روابط عمومی شبکه امید برنامه زنده فوق العاده امروز چهارشنبه 13 تیر،  برابر با 4 ژوئیه و سالروز درگذشت ماری کوری به دستاوردهای مادام کوری و علت درگذشت وی خواهد پرداخت.

همچنین این برنامه در بخش دیگر میزبان علیرضا فتحی پور پژوهشگر قرآنی خواهد بود و در را رابطه با موضوع معنویت و برکت با مخاطبان خود صحبت خواهد کرد.

برنامه «فوق العاده»به تهیه کنندگی یوسف بچاری و با اجرای رامتین چیت سازان با محوریت موضوعات مرتبط با حوزه نوجوان و مسائل روز از شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 17 از شبکه امید پخش می‌شود.

بازپخش آن نیز روز بعد ساعت 10 خواهد بود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد