تعداد بازدید : 347 - تاریخ خبر : 1397/07/10 - 10:11
آغاز تولید انیمیشن جوانمردان

نشست خبری  مشترک مرکز پویا نمایی صبا و شبکه امید

نشست خبری  مشترک مرکز پویا نمایی صبا و شبکه امید

 

صبح دیروز نشست خبری آغاز تولید انیمیشن «جوانمردان» با حضور مهدی سالم (مدیر شبکه امید)، محمد رحیم لیوانی (رئیس مرکز پویانمایی صبا) و جمعی از عوامل این پویانمایی برگزار شد

در این نشست محمد رحیم  لیوانی با اشاره به رویکرد جدید مرکز پویانمایی صبا که سفارش محوری است گفت: بر طبق این رویکرد، تولید کنندگان انیمیشن از شبکه پخش کننده کارشان آگاهی دارند و این باعث می شود اهداف شبکه پخش کننده در تولید لحاظ شود. این موضوع سبب می‌شود عوامل تولید، مخاطب هدف خود را بهتر شناسایی کنند و حتی ارزیابی در مورد کار هم دقیق‌تر خواهد شد.

رئیس مرکز پویا نمایی صبا اظهار داشت : انیمیش 100 قسمتی «جوانمردان» به روایتی از تاریخ ایران برمی‌گردد که مغول‌ها با ما وارد جنگ و ستیز شده‌اند. در جریان نشان دادن این اتفاقات جنگی ضعف‌های مدیریتی و حکومتی وجود دارد که این مجموعه پویانمایی به آن می‌پردازد. ما سعی کردیم شخصیت هایی کاملا ایرانی را در کار لحاظ کنیم تا قدرت، دلیری و شجاعت را به مخاطبان انتقال دهیم تا باری دیگر این دست از انیمیشن ها خوراک مناسبی برای مخاطبان شود.

این مجموعه را علی احمدی کارگردانی و الهام ابراهیمی تهیه کرده‌اند و 13 قسمت این انیمیشن در اختیار شبکه امید قرار گرفته است.

وی در ادامه اضافه کرد: انیمیشن «جوانمردان» در حوزه تلویزیونی یک کار جدید و با کیفیت به حساب می‌آید که سرآغاز دوره جدیدی برای پویانمایی ایرانی خواهد بود و حتما نوجوانان در آغاز پخش از شبکه امید علاقمند به تماشای قسمت‌های آن خواهند بود. از طرفی پدرها و مادرهای این جامعه هم افتخار خواهند کرد به تولیدی که به طول کل در کشور انجام می‌شود

وی با اشاره به رسالت سخت شبکه امید و تولیدات اندک و محدود و بضاعت کم و محدود تصویرسازی برای نوجوانان خاطرنشان کرد: شبکه امید کار بسیار سختی را پیش رودارد و تولیدات در نوجوانان دیر آغاز شده و از طرفی برای گرفتن تولیدات خارجی هم به لحاظ دور بودن از فضای فرهنگی جامعه ما دچار محدودیت هستند به همین خاطر حدود 46 درصد مراکز پویانمایی را به مخاطب نوجوان اختصاص داده‌ایم و این مجموعه صد قسمتی «جوانمردان» که 13 قسمت آن بزودی روی آنتن شبکه امید می‌رود شاید سرآغاز این همکاری‌ها و مشارکت‌ها باشد.

.دکتر مهدی سالم رئیس شبکه امید در ابتدای این نشست خبری به یکی از مطالبات جدی قشر نوجوان پیرامون بضاعت محدود و اندک تولید فیلم‌ها و برنامه‌های نوجوانانه در تلویزیون تأکید کرد: یکی از مطالبات جدی نوجوانان جامعه تولید برنامه‌های نوجوانانه در رسانه ملی است که شاید یکی از فرصت‌های مغتنمی که ایجاد شده همین پخش مجموعه پویانمایی ایرانی جوانمردان می‌تواند باشد که بیش از برنامه و حتی فیلم انیمیشن مورد توجه کودکان و نوجوانان است و این امکان ایجاد شده و احتمالاً از اربعین حسینی و یا ابتدای ربیع‌الاول «جوانمردان» در جدول پخش شبکه امید قرار می‌گیرد؛ دو روز در هفته پخش و سه بار در هفته این مجموعه تکرار می‌شود. وی با اشاره به پیشرفت‌های دهه اخیر انیمیشن در ایران گفت : در شبکه امید تا به حال 283 ساعت انیمیشن خارجی و 45 ساعت انیمیشن داخلی به نمایش درآمده است.

.

در ادامه این نشست، علی احمدی کارگردان این اثر، هدف تولید آن را ایجاد حس میهن پرستی و تبلور انگیزه های ملی مذهبی در نوجوانان دانست و ابراز امیدواری کرد تاثیر گذاری آن با توجه به بازی رایانه ای‌اش بیشتر شود .کارگردان انیمیشن «جوانمردان» پاک بودن یک ویژگی خاص برای تولیدات داخلی است و این درک عمیق مفاهیم ایرانی اسلامی ما نیازمند جذابیت‌هایی است که انجام می‌شود. اصل قضیه جوانمردی مورد تأکید مسئولان صبا بود. این خصیصه‌ها در یک کلام موجب صلابت فرهنگسازی‌ها می‌شود اما نیازمند جذابیت‌های خاصی است که غربی‌ها بیشتر بر روی این جذابیت‌ها تأکید دارند. خوشبختانه به یک جایگاه خوبی رسیده‌ایم که توأمان با فرهنگسازی و جذابیت‌ها به قله خوبی در این مقوله تصویری دست پیدا خواهیم کرد

گفتنی است:تولید انیمیشن «جوانمردان» در وهله اول برای 100 قسمت 20 دقیقه ای پیش بینی شده است. در این انیمیشن سعی شده تا با نمایش المان‌های زیبای ایرانی، هر کدام از کاراکترها پتانسیل تبدیل به یک شخصیت محبوب را داشته باشند.

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد