مجموعه شرلوک هلمز
هر شب ساعت 21
تعداد بازدید: 3137
خلاصه برنامه


ماجراهای شرلوک هلمز یک مجموعه تلویزیونی بریتانیایی است که بر اساس شخصیت داستانی شرلوک هلمز، در کمپانی گرانادا تهیه شده و در سال‌های ۱۹۸۴-۱۹۹۴ از شبکه ITV بریتانیا پخش شد.
 در این مجموعه جرمی برت در نقش شرلوک شرلوک هلمز با دکتر واتسن هر دو باهم، در خانه‌ای به شماره پلاک ۲۲۱ب واقع در خیابان «بیکر»، ساکن اند. و بیشتر ماجراهای شرلوک هلمز، از زبان دکتر واتسن، بازگو می‌شوند و شیوه مقابله کردن هوش و ذکاوت تیز هولمز در برابر قوه هوش ضعیفتر واتسن ،در حل مسائل و پرونده های جنایی – معمایی باعث جذابیت خاصی شده است. شرلوک هولمز و همکارش دکتر واتسون که در آزمایشگاه دانشگاه با هم آشنا شدند، در ماجراهای اسرارآمیز پلیسی و به دام انداختن آدم کشان باهم کار می کنند...
این مجموعه از هفت فصل ساخته شده‌است. عنوان فصل اول و دوم ماجراهای شرلوک هلمز است و در قسمت پایانی به نام مشکل نهایی شرلوک هولمز می میرد. عنوان فصل سوم و چهارم بازگشت شرلوک هلمز می‌باشد . عنوان فصل‌های پنجم و ششم و هفتم خاطرات شرلوک هلمز است. برنامه این بود که تمام داستان‌های شرلوک هولمز ساخته شود ولی به دلیل مرگ ناگهانی جرمی برت این پروژه ناتمام باقی ماند.
ژانر:جنایی  
کشور سازنده : انگلستان    
سال: 1994

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد