مسابقه بسرا
هر هفته چهارشنبه ها ساعت 20
تعداد بازدید: 1269
خلاصه برنامه


سرود و نقالی هنری است که می توان به سبب آن انتقال مفاهیم مهم بومی، فرهنگی، ملی و ارزش های ایرانی و اسلامی، به نسل جدید را باجدیت دنبال کرد. ازاین رو باتوجه به استعداد و فعالیت چشمگیر نوجوانان در این دو عرصه و در حال رشد و شکوفا شدن روز افزون این هنر، مسابقه ی تلویزیونی "بِسُرا" می تواند عرصه ایی برای دیده و شنیده شدن این اتفاق مهم با ایجاد رقابتی سالم، در فضایی پویا ومهیج را به ارمغان آورد تا علاوه بر اینکه مخاطب میلیونی تلویزیون با تیم ها و نوجوانان فعال وعلاقه مند این عرصه آشنا شده و دنبال کننده ی این هنر خواهند شد، نوجوانان نیز خود را در میدان رقابت محک زده وبتوانند در ترویج این هنر ملی نقش خود را بخوبی ایفا کنند . هدف از این مسابقه این است که بتوان علاوه بر تقویت روحیه مشارکت، همکاری، ایجاد رقابتی سالم وپویا زیر نظر مختصصان این امر، ایجاد نشاط و شادابی در مخاطبان، کشف و پرورش استعداد و شکوفایی ،خلاقیت و مهارت‌افزایی و پایدارسازی علاقه مندان این عرصه، گامی موثر برداشت. سرود یک کار گروهی است و حضور در گروه هایی از این دست، باعث تقویت فعالیت های گروهی و به دنبال آن تمرین زندگی میان نوجوانان می شود. هدف از این انتخاب این است که از طریق هنری مانند سرود، بتوان مفاهیم مهم فرهنگی، ملی و ارزش های ایرانی و اسلامی را به نسل جدید با زبان و سلیقه این نسل منتقل کنیم.
 «بِسُرا» نخستین مسابقه تلویزیونی «سرود» و «نقالی» ویژه نوجوانان(گروه سنی 12 تا 18 سال) در کشور است که با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در دو بخش سرود «ویژه پسران» و نقالی «ویژه دختران» در شبکه امید برگزار می شود.
این برنامه با محوریت سیره زندگانی امام رضا(ع) و با هدف انتقال مفاهیم مهم فرهنگی، ملی و ارزش های ایرانی و اسلامی به نسل جدید از طریق هنرهایی مانند سرود و نقالی تولید شده است.
شهروز حقی، سید جواد هاشمی و علیرضا بدیع اعضای هیئت داوران مسابقه تلویزیونی «بسُرا» هستند که اجرای هنرمندان بر روی صحنه این مسابقه را مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌دهند و گروه ‌های سرود برتر کشور پس از راهیابی به مرحله پایانی مشخص و معرفی می‌شوند.
مسابقه بسرا به تهیه کنندگی حسین لطفی نیک و با اجرای محمودرضا قدیریان در 13 قسمت 60 دقیقه ای چهارشنبه ها از شبکه امید پخش خواهد شد.قسمت صفراین برنامه چهارشنبه 14 آبان ساعت 20 از شبکه امید پخش می شود.

نوجوانان علاقمند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت برنامه بسرا (besora.ir) مراجعه کنید.

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد