انیمیشن بره ناقلا
تعداد بازدید: 976
قسمت های برنامه
خلاصه برنامه

مجموعه انیمیشن شان اند شیپ که با نام بره ناقلا از تلویزیون کشورمان پخش می‌شود بصورت تک فریم تهیه شده و شهرت بین المللی دارد. نه فقط کودکان و نوجوانان بلکه بزرگسالان تلویزیون هم از بینندگان کارهای بانمک و بامزه این گوسفند سفید و بقیه دوستانش هستند تهیه کننده این انیمیشن شرکت انیمیشن سازی آرمن انیمشن است که به واسطه تولید مجموعه والاکس و گرومیت که نسخه سینمایی موفق به دریافت جایزه اسکار بخترین انیمیشن سال شد و فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماهای جهان کرد شهرت زیادی در کشورهای دیگر جهان دارد این شرکت معتبر انیمیشن سازی مجموعه بره ناقلا را با همکاری دو شرکت فیلم سازی آلمانی تهیه و تولید کرده است. اولین اپیزود بره ناقلا مارس ۲۰۰۷ بر روی آنتن رفت و مورد توجه فراوان علاقه مندان قرار گرفت. از همان ابتدا مشخص بود این مجموعه با استقبال و موفقیت فراوانی همراه می شود. در نیمه های اول پخش مجموعه اول بره ناقلا تهیه کنندگانش به فکر ساختن مجموعه دوم هم افتادند. دو مجموعه شامل ۸۰ اپیزود می شود
فقط طراحی کاراکترهای بامزه و قصههای شوخ و شاد نیست که شهرت و موفقیت این اثر را در پی داشته است بلکه تکنیک و ساختار فرمی توانسته به موازات مضمون و روایت جذاب، فضای بصری تحسینبرانگیزی در این کارتون بهوجود بیاورد و جذابیت آن را دو چندان کند.
کارتون «بره ناقلا» به کارگردانی ریچارد گولزووسکی ساخته شده، اما تکنیک و شیوه تولیدش کاملا به فیلم سینمایی «والاس و گرومیت» و شیوه کارگردانی نیک پارک وفادار است. در این استاپ موشن خلاقانه و زیرکانه، متحرکسازی شخصیتها همزمان با تکنیکهای تصویربرداری انجام میشود. یعنی ضمن اینکه یک یا حتی چند کاراکتر خمیری در مقابل دوربین به حرکت در میآیند تا برای هر ثانیه از فیلم، 24 فریم از آنها عکس گرفته شود، قاببندی هر عکس به ترتیبی است که در نهایت از پشت سر هم قرار گرفتن آنها جلوههای تصویربرداری مثل زوم کردن، تداعی شود! در این شیوه علاوه بر موارد ذکر شده، نورپردازی نیز عنصر بسیار قدرتمندی است و جلوههای بصری فوقالعادهای ایجاد میکند. به کمک نورها نهتنها فضای سریال و بخصوص دکور مزرعه کاملا ملموس و واقعی به نظر میآید بلکه میتوان زمان وقوع ماجراها را کاملا احساس کرد، مثلا اینکه ساعت ابتدایی روز است یا نزدیک به غروب!

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد