ماجراهای گالیور
زمان پخش: هر شب ساعت 22:00
تعداد بازدید: 1603
قسمت های برنامه
خلاصه برنامه

کارتون سفرهای گالیور، اقتباسی است از کتاب مشهور سفرهای گالیور Gulliver's Travels نوشته Jonathan  Swift ایرلندی که در قرن هفدهم میلادی به رشته تحریر درآمد و از مشهورترین داستان‌های کودکان جهان لقب گرفته است. این داستان، از داستان‌های کلاسیک و مشهور ادبیات انگلستان می‌باشد. کارتون سفرهای گالیور با نام اصلی The_Adventures_of_Gulliver در اواخر دهه هفتاد میلادی، توسط شرکت Hanna-Barbera تولید شد و توسط تلویزیون ABC-TV پخش شد. نخستین نسخه از این کارتون در سال 1968 منتشر شد. جوزف باربارا به همراه ویلیام هانا، کارگردانی این اثر را بر عهده گرفتند. این مجموعه کارتونی توسط صدا پیشه‌های مختلف دوبله شد و در 17 قسمت ساخته شد. این کارتون، یکی از موفق‌ترین کارتون‌هایی است که تا کنون از سیما پخش شده است و علت امر را باید در دوبله موفق و حس قهرمان پروری آن دانست.

شاید یکی از علل محبوبیت این انیمیشن و محبوبیت کاراکتر گالیور به دلیل حس قهرمان پروری بود که در این سریال وجود داشت، چرا که در آن فردی به کمک کوتوله‌ها می‌رود و سعی می‌کند از آن‌ها در قبال اتفاقات بد جلوگیری و در حفظ سرزمینشان به آن‌ها کمک کند. کوچک بودن ساکنان لی‌لی‌پوت Lilliputian's حس بی‌گناهی را در آن‌ها ایجاد می‌کرد، به‌گونه‌ای که مخاطب دوست داشت تحت هر شرایطی به آن‌ها کمک کند. خلاقیتی که کارتون در ارائه شخصیت‌های مختلف جالب و عجیب و غریب برای کودکان ایجاد می‌کند و درموقعیت‌های مختلفی آن ها را قرار می‌دهد، برای کودک و ذهن جست و جو گر او، جالب هست. داستان این مجموعه از این قرار است که گالیور، جوان ماجراجو، به همراه سگش که Tagg نام دارد، در جست و جوی پدر است. در این مسیر دریایی، کشتیان ها با مشکلی رو به رو می‌شود و به شهری می‌رسند به نام لی لی پوت. ساکنان این شهر عجیب، تنها چند سانتی متر قد دارند و به همین خاطر، حضور مهمان ناخوانده، با ترس آن‌ها رو به رو می‌شود. اما بعداً، تبدیل به دوستان خوبی می‌شوند که به کمک آن‌ها می‌رود.

گالیور، مدتی در سرزمین لی‌لی‌پوت‌ها می‌ماند. لی‌لی‌پوت‌ها سال‌هاست بر سر شکستن تخم مرغ از سر یا ته با یکی از کشورهای همسایه اختلاف و جنگ دارند. پادشاه لی‌لی‌پوت‌ها تصمیم می‌گیرد در جنگی با کمک گالیور مملکت همسایه را شکست بدهد و چون گالیور مخالفت می‌کند، پادشاه دستور کور کردن او را می‌دهد. گالیور می‌گریزد و خود را به مملکت همسایه می‌رساند و با کمک این مردم کشتی‌ای می‌سازد و از راه دریا فرار می‌کند.

شخصیت‌های این داستان جالب را گالیور تشکیل می‌دهد با دوستانش به نام‌های: کاپیتان لینچ، گلام، ایگل، بانکو و دختری به نام فلرتیشیا. گلام همان شخصیت کارتونی دوست داشتنی است که مدام به گالیور و دوستانش که در پی راه حلی برای مشکلات مختلف هستند می‌گوید: من میدونم، کارمون تمومه... ..


کاپیتان لینچ Captain Leech که برای همه آشنا هست. تمام تلاش اون این هست که نقشه گنج!! را از گالیور بگیرد. نقش منفی داستان را بر عهده دارد.

 

 

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد