تعداد بازدید: 1582
تاریخ خبر: شنبه 30 فروردین 1399

مسابقه بسرا

بسرا اولین مسابقه سرود به زودی روی آنتن شبکه امید پخش می شود.لطفی نیک تهیه کننده برنامه بسرا در گفت وگو با روابط عمومی شبکه امید گفت:بسرا اولین مسابقه سرود در کشور است که با همکاری شبکه امید و آستان قدس رضوی در دو بخش سرود ویژه پسران نوجوان و بخش نقالی ویژه دختران نوجوان قرار است به زودی از شبکه امید پخش شود.نوجوانان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثارشان به سایت برنامه به نشانی besora.ir  مراجعه کنند.
تهیه کننده برنامه بسرا در ادامه افزود :سرود و نقالی هنری است که می توان به سبب آن انتقال مفاهیم مهم بومی، فرهنگی، ملی و ارزش های ایرانی و اسلامی، به نسل جدید را باجدیت دنبال کرد. ازاین رو باتوجه به استعداد و فعالیت چشمگیر نوجوانان در این دو عرصه و در حال رشد و شکوفا شدن روز افزون این هنر، مسابقه ی تلویزیونی "بِسُرا" می تواند عرصه ایی برای دیده و شنیده شدن این اتفاق مهم با ایجاد رقابتی سالم، در فضایی پویا ومهیج را به ارمغان آورد تا علاوه بر اینکه مخاطب میلیونی تلویزیون با تیم ها و نوجوانان فعال وعلاقه مند این عرصه آشنا شده و دنبال کننده ی این هنر خواهند شد، نوجوانان نیز خود را در میدان رقابت محک زده وبتوانند در ترویج این هنر ملی نقش خود را بخوبی ایفا کنند . لطفی نیک گفت:هدف از این مسابقه این است که بتوان علاوه بر تقویت روحیه مشارکت، همکاری، ایجاد رقابتی سالم وپویا زیر نظر مختصصان این امر، ایجاد نشاط و شادابی در مخاطبان، کشف و پرورش استعداد و شکوفایی ،خلاقیت و مهارت‌افزایی و پایدارسازی علاقه مندان این عرصه، گامی موثر برداشت.

وی اظهار داشت: سرود یک کار گروهی است و حضور در گروه هایی از این دست، باعث تقویت فعالیت های گروهی و به دنبال آن تمرین زندگی میان نوجوانان می شود.

لطفی در پایان یادآور شد: هدف از این انتخاب این است که از طریق هنری مانند سرود، بتوان مفاهیم مهم فرهنگی، ملی و ارزش های ایرانی و اسلامی را به نسل جدید با زبان و سلیقه این نسل منتقل کنیم.

نوجوانان علاقمند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت برنامه بسرا (besora.ir) مراجعه کنید.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد