تعداد بازدید: 7
تاریخ خبر: شنبه 8 آذر 1399

ارتقای سواد رسانه‌ای نوجوانان با رسانش

به گزارش روابط عمومی شبکه امید، سری جدید برنامه «رسانش» با هدف ارتقای سواد رسانه‌ای و تقویت مهارت‌های نوجوان در مواجهه با فضای مجازی و آشنایی مخاطبان با فریب‌ها و تکنیک‌های خبری و رسانه‌ای از شبکه امید سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

رسانش، فرصتی برای افزایش آگاهی نوجوانان در زمینه تشخیص اخبار و داده‌های صحیح از غلط و همچنین بهبود عملکرد آن‌ها در حوزه سواد رسانه‌ای است.

این برنامه که با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی سراسر کشور تهیه شده است، بخش‌های متنوعی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به بازدید از محیط‌های رسانه‌ای و آشنایی با مشاغل رسانه‌ای، اطلاعات و اخبار جشنواره رسانش، نمایش، نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره رسانش در سال‌های گذشته و تشریح و تبیین سوابق رسانه‌های گوناگون و ارائه تاریخچه‌ای از آن‌ها اشاره کرد.

ازجمله بخش‌های جذاب برنامه رسانش، حضور صاحبان مشاغل مرتبط با حوزه رسانه برای آموزش مهارت‌های گوناگونی نظیر عکاسی، خبرنگاری، گزارشگری، گویندگی، روزنامه‌نگاری، تولید پادکست و ... است که می‌تواند به مهارت‌افزایی نوجوانان علاقه‌مند به هرکدام از این رشته‌ها کمک شایانی کند.

اجرای برنامه رسانش را مریم مؤمن‌زاده بر عهده دارد و کارشناس ثابت این برنامه نیز آقای پیام قورچیان، کارشناس ارشد مدیریت رسانه از دانشگاه تهران است که به ارائه توضیحاتی در حوزه سواد رسانه برای نوجوانان می‌پردازد.

برنامه رسانش به تهیه کنندگی سعید شهبازی در 26 قسمت 42 دقیقه‌ای، دوشنبه‌ها ساعت 19 از شبکه امید سیما پخش می‌شود.
 

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف