تعداد بازدید: 22
تاریخ خبر: یک شنبه 5 خرداد 1398

فصل امتحان

برنامه فصل امتحان

برنامه «فصل امتحان» این شب‌ها ساعت 12 تا 3 بامداد از شبکه امید پخش می‌شود که دانش آموزان مناطق سیل زده از درس جا نمانند.

به گزارش روابط عمومی شبکه امید، محمد حسین لطفعلی زاده مدیر گروه تولید برنامه شبکه امید گفت: پس از پایان تعطیلات نوروز اعلام عدم بازگشایی در مناطق سیل زده تصمیم گرفتیم برای جبران عقب ماندگی تحصیل نوجوانان این مناطق برنامه‌ای آماده کنیم که از طریق رسانه ملی کمکی به آمادگی آنها در فصل امتحانات باشد.

بر این مبنا جلسه‌ای با حضور کارشناسان حوزه آموزش ترتیب دادیم و همچنین جمعیت هلال احمر به بررسی میدانی وضعیت نوجوانان مناطق سیل زده پرداختیم تا بهترین و عملیاتی ترین نوع برنامه را در اسرع وقت روی آنتن ببریم.

وی ادامه داد:از طرفی سیاست‌های کلی شبکه امید مبنی بر پرهیز جدی از ایجاد فشار روحی در بین دانش آموزان و همچنین دوری از برنامه‌هایی با محوریت کنکور و مشارکت موسسات آموزشی، ما را بر آن داشت تا برنامه‌ای مستقل و با تمرکز بر امتحانات پایان سال با عنوان فصل امتحان تدارک دیده شود.

با توجه به اینکه امتحانات پایان سال با ایام ماه مبارک رمضان همزمان شده است  و اکثر دانش آموزان روزه دار از فرصت نیمه شب تا سحری برای مطالعه دروس بهره می‌برند، زمان پخش اصلی برنامه فصل امتحان از 12 تا 3 بامداد مشخص گردید.

مدیر گروه تولید برنامه شبکه امید با بیان این که بخش اول برنامه به مرور درس‌های مهم پایه‌های دهم و یازدهم و دوازدهم در رشته های علوم انسانی، علو تجربی و ریاضی و فیزیک پرداخته افزود: بخش دوم این برنامه از 31 اردیبهشت شروع شده و تا 25 خردادماه همزمان با امتحانات نهایی دانش آموزان  ادامه دارد. در فصل دوم امتحان به مرور سریع درس‌ها و سوالات نهایی می‌پردازیم.

وی گفت: باز پخش این برنامه 10 صبح تا 13 است که دانش آموزان بتوانند پس از امتحانات صبح،از بازپخش برنامه نیز بهره مند شوند.

وی در خصوص اینکه در مناطق سیل زده امکان دسترسی به تلویزیون محدود است درباره اثرگذاری بیشتر این برنامه‌ها تاکید کرد: معلمانی که در مدارس نمونه دولتی کارنامه موفقی داشتند برای برنامه انتخاب کردیم و از همگی آنان خواستیم که برای هر درس جزوه‌ای آماده کنند تا بتوانیم هر یک ساعت به یک ساعت برنامه را در شبکه اجتماعی @fasleemtehan_omidtv منتشر کنیم تا دانش آموزان بتوانند از برنامه استفاده بهتری ببرند.

لطفعلی زاده درباره مجری برنامه هم گفت: سعید شهبازی تهیه کننده و مجری این برنامه از معلمان خوب آموزش و پرورش است و علاوه بر اجرا در برنامه، نکاتی را برای موفقیت بیشتر دانش آموزان گوشزد می‌کند که این خود از نکات مهم «فصل امتحان» است.

 

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد