تعداد بازدید: 3
تاریخ خبر: یک شنبه 31 شهریور 1398

دفترچه خاطرات


هشت سال دفاع مقدس، آثار با ارزش و معنوی را بر جای گذاشت که نشانگر روزهای پر فراز و نشیب، تلخ و شیرین حماسه آفرینان صحنه های جنگ است. جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با تمام ویرانگری هایش دارای فرهنگ انتقالی به نسل های بعدی است، فرهنگ جنگ خود مجموعه ای است از عملکردها، نگرش ها، روش ها، آفرینش های هنری و ادبی سال های جنگ و پس از آن. باید توجه کرد که انتقال این فرهنگ و حماسه ها به نسل های بعدی و حفظ ارزش ها و آثار این سال ها یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید بدان توجه شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه امید در برنامه « دفترچه خاطرات» دکتر عباس علی بخشی محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر، استاد دانشگاه و کارشناس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با حضور در این برنامه به بیان وقایع پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حوادث آغازین جنگ تحمیلی ،تجاوز دشمن متجاوز به میهن اسلامی ، واکنش دولت بنی صدر در قبال تجاوز دولت عراق ،فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای دفاع همه جانبه از میهن اسلامی و همچنین نقش علما و روحانیون و مردم در دفاع از کشورمان با مخاطبان همیشگی این برنامه صحبت خواهد کرد.

این برنامه روز یکشنبه 31 شهریور سال جاری ساعت 15 روی آنتن شبکه امید پخش خواهد شد و بازپخش آن نیز  همان تاریخ ساعت 19:30 خواهد بود.

فصل 2 برنامه دفترچه خاطرات  با عناوین و مناسبت های مختلف و روزهای خاص تقویم در 33  قسمت 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی روح الله عبدالهی و با اجرای چهار نوجوان از شبکه امید درحال پخش است.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه امید
تمامی حقوق این وب سایت به شبکه امید تعلق دارد