بچه‌های مدرسه والت

انریکو بوتینی، ارنستو دیروسی و گالونی، سه دوست بسیار صمیمی هستند که در دبیرستان تحصیل می‌کنند.

معرفی برنامه

انریکو بوتینی، ارنستو دیروسی و گالونی، سه دوست بسیار صمیمی هستند که در دبیرستان تحصیل می‌کنند.
انریکو، یک دانش‌آموز دبیرستانی است که با آغاز سال تحصیلی جدید متوجه می‌شود بهترین معلمشان خانم دلگارچی عوض شده و جای خود را به یک معلم مستبد و سختگیر با ظاهری کاملاً خشک و جدی و ترسناک به نام آقای پربونی داده است. همین موضوع موجب ناراحتی بچه‌ها در شروع سال تحصیلی می‌شود. اما با گذشت زمان همۀ بچه‌های کلاس به درون پاک و قلب مهربان این مردِ به ظاهر خشن پی‌می‌برند و در طول روزهای مدرسه در کنار او درس‌های بزرگی از زندگی، انسان‌دوستی و همدلی می‌گیرند.
در مدرسۀ آنها اختلاف طبقاتی زیادی در میان بچه‌های کلاس به چشم می‌خورد؛ با این حال همه در کنار یکدیگر می‌نشینند و درس می‌خوانند و این معلم کلاس است که باید با بچه‌ها به گونه‌ای رفتار کند تا با وجود این تفاوت‌ها با همۀ آنها به عدالت رفتار شود و خودشان نیز بیاموزند که چگونه در جامعۀ کوچکی مثل مدرسه با یکدیگر برخورد کنند. آقای پربونی روش قصه‌گویی را برای ارتباط با بچه‌ها برمی‌گزیند. انریکو و دوستانش نیز که از این روش معلم خوششان آمده به دنبال داستان‌ها رفته، سعی می‌کنند به سایر دانش‌آموزان کمک کنند. انریکو هر شب خاطراتش را در دفتر کوچکش ثبت می‌کند.
«بچه‌های مدرسه والت» بهترین اثر شاعر و نویسندۀ ایتالیایی Edmondo De Amicis است که در سال 1886 با نام «قلب، خاطرات یک دانش‌آموز ایتالیایی» Cuore, Libro per i Ragazzi به رشتۀ تحریر درآمد. نویسندۀ این رُمان، از فرزندان خود Furio و Ugo در این داستان الهام گرفته است که در آن زمان دو پسر بچۀ مدرسه‌ای در حدود سن و سال انریکو و مینو بودند!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها