دبیرستان

اختلاف میان نسل ها در نگرش آنها به نوع زندگی است، برنامه دبیرستان با هدف کاهش شکاف دیدگاه‌های

معرفی برنامه

اختلاف میان نسل ها در نگرش آنها به نوع زندگی است، برنامه دبیرستان با هدف کاهش شکاف دیدگاه‌های میان والدین و مربیان از یکسو و نوجوانان از سوی دیگر دوربین خود را به سمت نوجوانان برده است.
«دبیرستان» برنامه‌ای از شبکه سلامت سیماست که در آیتم های کوتاه چند دقیقه‌ای سخنان نوجوانان در زمینه‌های گوناگون را به گوش والدین و مربیان می‌رساند.
تلاش شده است تا صدای نسل جوان را به گوش مربیان و والدن برسد. به همین منظور با گروهی از نوجوانان در دبیرستان‌های مختلف در مورد موضوعات گوناگون گفت و گو انجام گرفته است.
اختلاف نسل، تنهایی، بلوغ، حسرت سلفی گرفتن، اینترنت، تلویزین، تفریحات، آرزوها و... از موضوعاتی است که برای این نسل اهمیت دارد و باید در مورد هر یک از آنها احساسات خود را بازگو کنند.
تهیه کننده «دبیرستان» ایجاد سوال در ذهن مخاطب را از اهداف اصلی تولید برنامه دانست و افزود: نوجوانان در این برنامه به راحتی احساسات و افکار خود را با ما مطرح کرده‌اند.
وی آموزش را یکی از اهداف اصلی رسانه در تمام دنیا خواند و گفت: در این برنامه تلاش کرده ایم تا افراد را نسبت به موضوعات مبتلا به جامعه حساس کنیم، موضوعاتی که بزرگترها به آن توجه ندارند؛ به همین دلیل نریشنی را برای آغاز برنامه انتخاب کرده ایم که با طرح سوال از منظری متفاوت آغاز می شود. و سوالاتی را مطرح می کنیم تا مخاطب گوش به زنگ باشد و توجهش به موضوعاتی جلب شود.
وی از تولید ۶۰ قسمت ۶ دقیقه ای خبر داد و اضافه کرد: متاسفانه دبیرستان‌های دخترانه به ما اجازه گفت و گو ندادند. متاسفانه جای بسیاری از مسائل دختران در برنامه ما خالی است. موضوعاتی که خاص خود آنهاست و طرح آن در یک شبکه تخصصی مسلما بازتاب خوبی خواهد داشت.
گفتنی است «دبیرستان» برنامه‌ای ترکیبی است و در آن دوربین به سراغ نوجوانان مقطع دبیرستان رفته و با آنها در مورد موضوعات گوناگون صحبت می‌کند.
تهیه کننده: علی اصغر صائبی
نویسنده: کورش علیانی
گوینده: منوچهر زنده دل
طراح و کارگردان: حسن امامی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها