مجموعه انیمیشن همسنگران

مجموعه انیمیشن «همسنگران» با موضوع دفاع مقدس ساخته شده است. موضوعی که خاطرۀ هشت سال دفاع شجاعانۀ مردم ایران در برابر دشمن بعثی را زنده می‌کند.
دسته بندی:

معرفی برنامه

مجموعه انیمیشن «همسنگران» با موضوع دفاع مقدس ساخته شده است. موضوعی که خاطرۀ هشت سال دفاع شجاعانۀ مردم ایران در برابر دشمن بعثی را زنده می‌کند.
این مجموعه، درایت و دلاوری‌های «فرمانده علی» را در میدان جنگ به تصویر می‌کشد. البته سه تن از همرزمان او به نامهای «رضا»، «قاسم» و «مجتبی» نیز نقش عمده‌ای در پیشبرد روند داستانی مجموعه دارند.
علاوه بر این شخصیت‌های اصلی، شخصیت‌های دیگری نیز در قسمت‌های مختلف با داستان همراه می‌شوند و هر کدام با خصوصیات و روحیه خاص خود به جذابتر شدن مجموعه کمک می‌کنند.
در این مجموعه، طراحی شخصیت‌ها به صورت دو بعدی انجام شده و پس از آن شخصیت‌ها با فضاها و افکت‌های سه‌ بعدی کامپیوتری تلفیق شده‌اند. همچنین، از تکنیک «روتوسکوپی» نیز در ساخت این مجموعه استفاده شده است.
این انیمیشن به کارگردانی صمد غلام زاده در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای تهیه و تولید شده و این کارگردان هدف از طرح این موضوع در ساخت انیمیشن را، تجدید خاطره و یادآوری رشادت‌ها و جان فشانی‌های رزمندگان اسلام دانست و خاطر نشان کرد: جانبازی‌ها و فداکاری‌هایی که دانش ‌آموزان و نوجوانان در دوران هشت سال دفاع مقدس از خود بروز دادند بهانه ساخت این مجموعه شد.
از عواملی که در تهیه و تولید این مجموعه همکاری داشته اند می توان به کوروش کرمی (نویسنده فیلنامه)، صمد غلام زاده و سید امیر غبار آستانه (انیماتور)، مرتضی خدایی و حسام نصرتی (بکراند سه بعدی)، سید احمد بابازاده و محمد طاهری (کامپوزیت و رنگ آمیزی)، الهه تقوی و مینا خدابنده‌لو (طراح میانه) اشاره کرد
 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها